Tải app JobsGO

Thực Tập Sinh Ecommerce (Tiktokshop)

  • Hết hạn trong 1 ngày nữa
  • Mức lương Thỏa thuận
  • Ứng tuyển ngay
  • Lưu lại
  • Chia sẻ

JobsGO còn rất nhiều công việc tương tự để bạn tham khảo dưới đây

    Tính chất công việc

    Full-time

    Vị trí/chức vụ

    Thực Tập Sinh

    Ngày đăng tuyển

    27/03/2024

    Yêu cầu bằng cấp (tối thiểu)

    Đại Học

    Yêu cầu kinh nghiệm

    1 - 6 năm

    Địa điểm làm việc

    ⇒ Lầu 4A, Toà nhà Vincom, 72 Lê Thánh Tôn, Phường Bến Nghé, Quận 1, Tp. Hồ Chí Minh

    Việc làm Hồ Chí Minh Việc làm Quận 1

    Mô tả công việc

    A. PLANNING: Update plan for External PIC
    B. EXECUTION (Campaign)
    Briefing
    SIS (Shop-in-shop)/Thumbnails
    Promo SKUs
    Align & Follow asset deadlines (Onsite MKT Support)
    CPAS
    New product
    Livestream Support
    SMS/SNS
    Set up visibility & promotion
    Upload & Set SIS
    Upload & Set Promo Thumbnails
    Follow onsite tracking from platform
    Remove promo materials after campaign
    Other Onsite Tasks
    Listing product
    KOL set up
    CEM
    Co-Brand
    CRM
    Membership
    Set up benefit
    Brief banner
    C. OPERATING & HANDLING: Follow & support CS to handle issues.

    Yêu cầu công việc

    REQUIREMENTS
    Qualification and experience:
    Education: Diploma or bachelor's degree in E-Commerce, Marketing, Commerce, or any Business-related field
    English: Business level.
    Computing / software: MS Office, Photoshop (preferable), Adobe Illustrator (preferable).
    Experience: Fresh
    Personal skills and attributes:
    Ability to deal with both creative issues and work with numbers.
    Able to work well in a team as well as individually.
    Excellent communication and interpersonal skills.

    Quyền lợi được hưởng

    BENEFITS
    Attractive Internship Allowance
    Opportunity to explore beauty/cosmetics industry

    Công ty TNHH Amorepacific Việt Nam
    Mời bạn đến làm việc ở

    Làm đẹp/Thể lực/Spa, Dệt may, Mỹ phẩm

    60A Trường Sơn, Phường 2, Quận Tân Bình, TP Hồ Chí Minh

    20-50 nhân viên

    AMOREPACIFIC's corporate ethics stem from the corporate spirit valuing Sincerity and trust and our mission called Asian Beauty Creator. We have developed by declaring the corporate... [Xem thêm]

    Chú ý: Nếu bạn thấy rằng tin tuyển dụng này không đúng hoặc có dấu hiệu lừa đảo, hãy gửi phản ánh đến chúng tôi

    Tải miễn phí ứng dụng
    Tìm việc hiệu quả bằng cách tải JobsGO về di động của bạn và sẵn sàng nhận việc làm ngay hôm nay!
    Tạo CV / Resume