Tải app JobsGO

Mid Frontend Ai Developer Reactjs, Javascript

  • Hết hạn trong 17 ngày nữa
  • Mức lương Thỏa thuận
  • Ứng tuyển ngay
  • Lưu lại
  • Chia sẻ

JobsGO còn rất nhiều công việc tương tự để bạn tham khảo dưới đây

    Tính chất công việc

    Full-time

    Vị trí/chức vụ

    Nhân viên/Chuyên viên

    Ngày đăng tuyển

    11/06/2024

    Yêu cầu bằng cấp (tối thiểu)

    Đại Học

    Yêu cầu kinh nghiệm

    Dưới 1 năm

    Yêu cầu giới tính

    N/A

    Địa điểm làm việc

    ⇒ Etown 2, 364 Cộng Hòa, Phường 13,Hồ Chí Minh

    Việc làm Hồ Chí Minh

    Mô tả công việc

    • Develop AI powered interfaces

    • User experience optimization

    • Code fast to implement those visual elements into our editors

    • Optimize applications for speed, performance

    • Collaborate with prompt engineers, ui designers & business analysts

    • Responsible to fast develop ai applications in our editors

    Yêu cầu công việc

    • Strong coding andAdvanced proficiency in HTML, CSS, JavaScript, and modern frameworks like React.js

    • Understanding of APIs and how to integrate various AI and machine learning models into the frontend

    • Ability to quickly identify problems and devise efficient solutions, especially important when integrating complex backend AI functionalities with the front end

    • Interested in technical challenges and eager to explore new technologies.

    • Strong user-centric design thinking to ensure that the product remains accessible and easy to use, regardless of the complexity of the backend AI.

    • Ability to work independently, proactive problem solver.

    Quyền lợi được hưởng

    • Full salary on probation
    • 13th-month salary
    • Flexible 14 days leave
    • Extra health insurance
    • Monthly party and yearly outings
    • Working with high skilled developers on a global product with millions of users
    • Fully stocked Pantry
    • MacBook Pro company provided
    • Friendly international working environment
    Công Ty TNHH Template
    Mời bạn đến làm việc ở

    Kinh doanh

    Phòng 6.5, Etown 2, 364 Cộng Hòa, Phường 13, Quận Tân Bình, Thành phố Hồ Chí Minh, Việt Nam

    Mã số thuế: 0316125559
    Người ĐDPL: Bharath Reddy Solipuram
    Ngày hoạt động: 03/02/2020
    Giấy phép kinh doanh: 0316125559
    Lĩnh vực: Lập trình máy vi tính
    [Xem thêm]

    Chú ý: Nếu bạn thấy rằng tin tuyển dụng này không đúng hoặc có dấu hiệu lừa đảo, hãy gửi phản ánh đến chúng tôi

    Tải miễn phí ứng dụng
    Tìm việc hiệu quả bằng cách tải JobsGO về di động của bạn và sẵn sàng nhận việc làm ngay hôm nay!
    Tạo CV / Resume