Tải app JobsGO

Warehouse Supervisor

  • Thời hạn Đã hết hạn
  • Mức lương Thỏa thuận
  • Ứng tuyển ngay
  • Lưu lại
  • Chia sẻ

JobsGO còn rất nhiều công việc tương tự để bạn tham khảo dưới đây
    Việc làm Warehouse Supervisor đã tạm dừng.
    Bạn có thể xem thêm các việc tương tự (đang tuyển) dưới đây.

    Tính chất công việc

    Full-time

    Vị trí/chức vụ

    Nhân viên/Chuyên viên

    Ngày đăng tuyển

    15/06/2018

    Yêu cầu bằng cấp (tối thiểu)

    Đại Học

    Yêu cầu kinh nghiệm

    Trên 3 năm

    Địa điểm làm việc

    ⇒ 124 TRƯỜNG CHINH, P. TÂN HƯNG THUẬN, QUẬN 12

    Việc làm Hồ Chí Minh

    Mô tả công việc

    • Accomplish warehouse and showroom objectives by selecting, training, assigning, scheduling and disciplining employees.
    • Communicate job expectations, Coach and appraise job contributions.
    • Identify warehouse system improvements.
    • Move inventory by scheduling and coordinating transfers working together with relating departments.
    • Maintain inventory by conducting periodically physical counts.
    • Keep equipment operating by enforcing instructions and require preventive maintenance.

    Yêu cầu công việc

    • Speak both Vietnamese and English
    • At least 3 years of experience in giving lead to a group of 10 – 20 employees.
    • Proactive, analytical, reporting skills, deadline oriented, decisive and keeping helicopter view.
    • Teamplayer

    Quyền lợi được hưởng

    • Social insurance, health insurance, unemployment insurance according to Labor Law
    • Work in clean, professional and friendly environment
    • Yearly annual leave, birthday cake
    • Entertainment annual…
    • Bonus 13th salary.

    WHAT WE CAN OFFER:
    - Social insurance, health insurance, unemployment insurance according to Labor Law;
    - Yearly annual leave, birthday
    - Work in clean, professional and friendly environment;
    - Competitive salary

    Công Ty TNHH An Việt Thịnh
    Mời bạn đến làm việc ở

    Kinh doanh

    124 TRƯỜNG CHINH, P. TÂN HƯNG THUẬN, QUẬN 12, HCM

    20-50 nhân viên

    Since the late 80's we are one of the leading manufacturers and exporters of outdoor garden furniture. Our extensive assortment consists of lounge sets, dining sets, benches, table... [Xem thêm]

    Chú ý: Nếu bạn thấy rằng tin tuyển dụng này không đúng hoặc có dấu hiệu lừa đảo, hãy gửi phản ánh đến chúng tôi

    Tải miễn phí ứng dụng
    Tìm việc hiệu quả bằng cách tải JobsGO về di động của bạn và sẵn sàng nhận việc làm ngay hôm nay!
    Tạo CV / Resume