Tải app JobsGO

Android Developer

  • Thời hạn Đã hết hạn
  • Mức lương 20 - 27 triệu VNĐ
  • Ứng tuyển ngay
  • Lưu lại
  • Chia sẻ

JobsGO còn rất nhiều công việc tương tự để bạn tham khảo dưới đây
    Việc làm Android Developer đã tạm dừng.
    Bạn có thể xem thêm các việc tương tự (đang tuyển) dưới đây.
    Việc làm tương tự

    Tính chất công việc

    Full-time

    Vị trí/chức vụ

    Nhân Viên/Chuyên Viên

    Ngày đăng tuyển

    02/12/2021

    Yêu cầu bằng cấp (tối thiểu)

    Cao Đẳng

    Yêu cầu kinh nghiệm

    1 - 2 năm

    Địa điểm làm việc

    ⇒ 16A Lê Hồng Phong, Phường 12, Quận 10, Hồ Chí Minh

    Việc làm Hồ Chí Minh Việc làm Quận 10

    Mô tả công việc

    - Work with our Clients to design and build clean-cool code of Android applications
    - Customize integration development with other software systems based on our Client's requirements
    - Collaborate closely with other team members and provide timely and constructive feedback regarding the applications and each element

    Yêu cầu công việc

    - At least 02 years of experience in Android development using Android SDK, ADT.
    - Well versed in using Kotlin language
    - Solid understanding of the full mobile development life cycle
    - Solid experience in developing multiple screen sizes and densities
    - Experience with developing custom UI for native Android component
    - Experience working with remote data via REST APIs and JSON as well as integrating with third-party libraries and APIs.
    - Familiar with web service and websocket.
    - Familiar with reactive frameworks like RxJava, RxAndroid.
    - Understand Android multi thread.
    - Have experience in Social Network Open API platform (Facebook, Twitter)

    Quyền lợi được hưởng

    22 leaves per year + Work-from-home policy (very flexible)
    Premium 24/7 healthcare package
    13th salary + Bonuses on occasional events (VN national holidays, birthday, wedding, etc.)

    Công ty TNHH Officience
    Mời bạn đến làm việc ở

    Công nghệ thông tin

    117B Nguyen Dinh Chinh, Phu Nhuan District, HCMC

    100-200 nhân viên

    Officience is a State-Of-The-Art French provider of business performance services which has pioneered the outsourcing industry in Vietnam. Our development is based on core competen... [Xem thêm]

    Chú ý: Nếu bạn thấy rằng tin tuyển dụng này không đúng hoặc có dấu hiệu lừa đảo, hãy gửi phản ánh đến chúng tôi

    Tải miễn phí ứng dụng
    Tìm việc hiệu quả bằng cách tải JobsGO về di động của bạn và sẵn sàng nhận việc làm ngay hôm nay!
    Tạo CV / Resume